• Jak oczyścić powietrze w domu – domowe sposoby

  Zanieczyszczenia zdarzają się nawet w najczystszym, wysprzątanym domu, jednak warto postarać się, aby wdychać codziennie jak najmniej kurzu.

  Wycieraj kurze

  Wydaje się to oczywiste, jednak często o tym zapominamy. Podstawowym sposobem na czystość powietrza i całego otoczenia jest wytarcie kurzów. Świetnym sposobem są nowoczesne środki, którymi możemy przecierać meble. Można również używać po prostu mokrej ściereczki.

  Dużo wietrz pomieszczenia i dbaj o odpowiednią wilgotność

  Codziennie wietrz całe mieszkanie, szczególnie, jeśli twoje mieszkanie jest bardzo ciepłe. Warto kontrolować system wentylacyjny, szczególnie w kuchni.  Pamiętaj jednak, aby dbać o odpowiednie nawilżanie powietrza, ponieważ w zbyt wilgotnym powietrzu mogą się rozwinąć roztocza i wirusy. Najlepiej to kontrolować specjalnym wilgotnościomierzem, a doskonała wilgotność oscyluje w okolicach 40-60 procent. Domowe sposoby także się sprawdzą. Od wielu lat nasze babcie i mamy wykorzystywały ceramiczne nawilżacze, aby powietrze nie było zbyt suche. Można również postawić parującą wodę w pomieszczeniach, aby zanieczyszczenia opadały na podłogę.

  Zadbaj o rośliny i jonizację

  Aby poprawić jakość powietrza warto wprowadzić do mieszkania więcej roślin. Domowa puszcza doskonale wzbogaca powietrze o tlen, a dodatkowo chwytają kurz i inne zanieczyszczenia. Świetnymi roślinami do domu będą na przykład zielistka, gerbera, chamedora czy anturium. Warto nieco poczytać o roślinie, którą chcemy przygarnąć do domu, ponieważ wiele z nich jest toksycznych dla zwierzaków oraz małych dzieci, które lubią wszystko brać do buzi. Rośliny potrafią prawdziwe cuda. Przykładowo wężownica produkuje tak potrzebny nam tlen, natomiast epipremnum usuwa smog z otoczenia i pochłania toksyny. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do zjedzenia jej przez psy czy maluchy.

  Często nie zdajemy sobie sprawy jak negatywny wpływ na nasze samopoczucie i powietrze mają różne elektryczne urządzenia. Dlaczego? Tworzą jony dodatnie, które pogarszają samopoczucie i wywołują bóle głowy. Korzystniejsze są jony ujemne, które możemy uzyskać na przykład używając lamp solnych.Komentarze


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  2 × pięć =