• Jakie ogrzewanie do domu wybrać?

  Zastanawiając się nad odpowiednim rodzajem ogrzewania do naszego mieszkania czy domu bierze się pod uwagę wiele czynników, takich jak potencjalne koszty, opcja ekologiczna czy największa wydajność. Obecnie na rynku istnieją technologie, które mimo tego iż początkowo kosztują więcej niż standardowe ogrzewanie, w przeciągu paru lat są w stanie się zwrócić. Możemy zaobserwować podążanie innowacji grzewczych dążące w kierunku oszczędności czy też właśnie funkcji ekologicznej. Do standardowych modeli grzewczych należy ogrzewanie na węgiel, drewno lub pompę ciepła zamontowaną na parceli, na której znajduje się dom – od rozwiązań tych powoli jednak się odchodzi ze względów zanieczyszczania przez nie w dużym stopniu środowiska. Niedawne rozporządzenie unijne wymaga, aby nowo powstałe domy miały zawartą w sobie izolację cieplną na wytyczonym przez nie poziomie. Takie działanie daje możliwość zamontowania ogrzewania elektrycznego w domu, a także droższej wersji – na podczerwień. Odpowiednia izolacja mieszkań daje idealne warunki do zainwestowania w te rodzaje ogrzewania.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat paneli grzewczych na podczerwień opinie różne znajdziesz w Internecie.

  Ogrzewanie elektryczne

  Ten rodzaj ogrzewania staje się coraz bardziej popularnym modelem wybieranym przez klientów. Charakteryzuje go przede wszystkim prostota instalacji, wysoka wydajność, proekologiczny wydźwięk oraz jej niski koszt. Poza tym ogrzewanie elektryczne posiada również opcję elektronicznego sterowania, dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować w każdej chwili temperaturę w pomieszczeniach, w których znajduje się taki grzejnik. Opcja ta udostępnia nam modyfikację ustawień oraz korzystanie z różnorakich trybów, takich jak: tryb dzienny czy tygodniowy. W dalszej perspektywie jesteśmy – dzięki personalizacji ustawień – zaoszczędzić sporo pieniędzy. Możemy tak sterować ogrzewaniem, aby wyłączyć je w momencie, gdy domowników nie ma w domu, a uruchomić je zaraz przed powrotem do mieszkania, aby znów posiadało optymalną temperaturę. Minusem ogrzewania elektrycznego jest wymóg zakupu odpowiednich grzejników, co generuje dodatkowe opłaty. Nie sprawdzi się ono również w mieszkaniach, których izolacja cieplna pozostawia sporo do życzenia. Koszty takiej instalacji wynosi ponad 20 000 złotych wraz z montażem.

  Ogrzewanie na podczerwień

  Ogrzewanie na podczerwień jest obecnie jednym z bardziej innowacyjnych sposobów ogrzewania naszych domów. Charakteryzuje się niezwykłą mobilnością oraz wtopieniem się we wnętrza mieszkania. Jest także jednym z najsolidniejszych form ocieplania, gdyż taka instalacja w stanie jest działać prawidłowo nawet przez kilkadziesiąt lat – co jest dużym plusem biorąc pod uwagę jej początkowe koszty instalacji. Ogrzewanie na podczerwień różni się od innych tym, iż to panele pełnią tutaj rolę grzejnika. Montowane mogą one być praktycznie wszędzie – od ścian, przez podłogi, aż po sufit. Umieszczane są one w taki sposób, aby nie przykuwać nadmiernej uwagi – oprócz tego, najnowsze rozwiązania proponują panele w formie luster, dzięki czemu uzyskujemy efekt funkcjonalny oraz estetyczny w jednym. Wadą ogrzewania na podczerwień jest jego wysoki koszt oraz to, iż nie są w stanie być wykorzystywane do podgrzewania wody. Toteż potrzebne będzie nam do tego drugie źródło ogrzewania. Montowane powinny być wyłącznie w budynkach dobrze ocieplonych. Ceny takiego ogrzewania sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.Komentarze


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  4 × 4 =