• Klimatyzacja w pracy – plusy i minusy

  Biuro to miejsce, gdzie spędzamy dużą część dnia i wykonujemy różne czynności. Takie miejsce wymaga dogodnych warunków do wykonywania obowiązków zawodowych. Jednym z czynników wpływających na te warunki jest temperatura -a szczególnie dokuczliwa w pomieszczeniach latem, gdy jej poziom osiągają rekordy ciepła. Doskonałym rozwiązaniem może być klimatyzacja. Szybkie ochłodzenie biura i prosta obsługa przyczyniły się do jej dużej popularności. W tym artykule opisujemy plusy i minusy tego rozwiązania oraz przedstawiamy kilka porad na jej temat.
  Na czym polega praca klimatyzacji? To pytania żądają sobie przyszli klienci, którzy planują jej zakup. Klimatyzatory działają w bardzo prosty sposób. Urządzenie zasysa ciepłe powietrze. Przy pomocy czynnika chłodzącego oziębia je, po czym wydmuchuje strumień zimnego, przyjemnego powietrza. Zakres temperatur jest naprawdę imponujący. Klimatyzacja może dawać powietrze zbliżone temperatura do normalnego poziomu lub bardzo mroźne, które służy np. w biurach informatycznych do chłodzenia serwerów czy sprzętu a ludzie nie przebywają na stałe w tych pomieszczeniach.

  Aby klimatyzacja działała poprawnie, potrzeba jest też sprawna wentylacja. Warto co jakiś czas sprawdzać jej poprawne działanie (zobacz przykładową ofertę: “wentylacja Warszawa”). Wiele osób zapomina wręcz o niej lub stosuje jako substytut, a nie dodatek. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest ważnym elementem, który podnosi jakość powietrza i zapobiega nadmiernemu wysuszaniu powietrza.

  Serwisowanie to ważny element, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu takiego urządzenia. W przypadku klimatyzacji nie jest on trudny, kłopotliwy i częsty. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie usługi. Zazwyczaj w miejscu, gdzie kupujemy klimatyzacje, proponowany nam jest serwis w pakiecie z urządzeniem za niewielką dopłatą lub gratis w trakcie trwania gwarancji. Przeważnie raz na sezon zjawiają się fachowcy i po kilkudziesięciominutowej wizycie znikają na kolejnych kilka miesięcy. Serwis klimatyzacji polega na wymianie czynnika chłodzącego oraz ogólnym sprawdzeniu stanu urządzenia. To proces, który nie wymaga zamykania pomieszczenia lub wielogodzinnych napraw. Sprawdź np.: “serwis klimatyzacji Warszawa”.

  Minusów klimatyzacji jest o wiele mniej niż plusów, ale jednak też występują. Pierwszym z nich jest suchość powietrza. To częsty problem, który powoduje nieprzyjemne uczucie a w skrajnych przypadkach chorobę. Dbając o odpowiednie ustawienia klimatyzacji, regularne przeglądy i doprowadzenie świeżego powietrza można wyeliminować ten problem. Kolejnym jest głośność. W niektórych — szczególnie starszych modelach może być to uciążliwe, ale zazwyczaj nowsze modele są pozbawione tego efektu i pracują cicho. W razie nadmiernego hałasu można poprosić o przyjazd serwis, który naprawia problem lub zaproponuje inne rozwiązania — np. zmianę lokalizacji.

  Korzystanie z klimatyzacji przynosi wiele korzyści. Warto pamiętać też o kilku podstawowych radach, które ułatwią bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Pierwsza z nich jest odpowiedni poziom temperatury. Zaleca się, aby różnica między otoczeniem zewnętrznym a pomieszczenie mnie przekraczała 10 stopni. Kolejny to regularny serwis. Niektóre osoby zapominają o tym, a tylko on gwarantuje ciche, wydajne i bezpieczne dla organizmu chłodzenie.

  Artykuł napisany we współpracy z Ekoklima – zajmującymi się montowaniem klimatyzacji.Komentarze


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  2 + 16 =